Jak nastavit

Nastavení krok po kroku

Na úvod se podívejte na krátké instruktážní video ve kterém uvidíte celý proces od rozbalení až po nastavení. Pod videem naleznete podrobné nastavení krok po kroku. Kdyby jste si i tak nevěděli rady, můžete nás kdykoliv kontaktovat, rádi Vám poradíme.

Podrobné nastavení krok po kroku:

1.Zapojte konektor do sítě, následně vyčkejte na volbu jazyka (Angličtina, Němčina) a potvrďte výběr prostředním tlačítkem (symbol - play) na dálkovém ovládání. Následně uvidíte obrázek s popisem ovladače - opět stiskněte prostřední tlačítko play.

2. Rámeček sám začne vyhledávat WIFI sítě, vyberte Vaši síť a potvrďte prostředním tlačítkem play. Zadejte Vaše heslo pro WIFI síť a  potvrďte stisknutím Connect v dolním pravém rohu tabulky. Vyčkejte zhruba minutu na stáhnutí aktuálního softwaru, rámeček se poté sám restartuje.

3. Po přehrání úvodní znělky se Vám na obrazovce objeví sériové číslo Vašeho nového rámečku. Na mobilním telefonu si stáhněte a nainstalujte aplikaci Nixplay App z App Storu nebo Google Play.

4. Otevřete aplikaci Nixplay. Zaregistujte se zadejte Jméno, Příjmení, Email, Země a odsouhlaste smluvní podmínky. 

5. Vyplňte přezdívku (user name) a heslo. Zde je nutné brát v potaz, že tyto údaje jsou konečného uživatele (tedy majitele, pokud tedy nastavujete rámeček pro Vaše rodiče nebo prarodiče fotky jim budete zasílat právě na tento user name). Klikněte na vytvořit učet, následně na tlačítko pokračovat (continue). Potvrďte smluvní podmínky Nixplay (confrim).

6. V aplikaci klikněte na Add a Frame (přidat rámeček). Pokud jste na stejné Wifi síti jako rámeček, spáruje se sám. Pokud ne, klikněte na Enter Serial Number (vložit sériové číslo). Ve druhém případě opište číslo, které je na obrazovce rámečku. Váš rámeček je nyní spojen.

7. Na mobilním telefonu ještě zadejte název rámečku, jeho umístění (domov, práce atd.) a vyberte časové pásmo (doporučujeme vybrat Berlín nebo Amsterdam - stejné časové pásmo jako ČR, SK, PL). Tím je celé nastavení přes mobil u konce. 

Vyfot a sdilej přímo do rámečku

Sdílení fotek do rámečku krok za krokem:

Když chcete sdílet fotky do svého rámečku, který je Váš a máte ho napárovaný dle postupu výše.

A1. Připojte se na data nebo k WIFI síti a otevřete aplikaci Nixplay App na Vašem mobilním telefonu. Klikněte na poslat fotku (Send photos) - máte možnost vybrat buď přímo vyfotit z kamery anebo vybrat fotku z galerie Vašeho telefonu. 

A2. Vyberte fotku a potvrďte v horním pravém rohu - Done. Po zobrazení fotky, můžete pod obrázkem přidat popisek (Add caption) a pak potvrďte stisknutím Přidat do playlistu - Add to Playlist

A3. Vše je hotovo, nahoře Vám nabíhá nahrávání fotky do rámečku. Tato akce trvá v řádech vteřin. Fotka se na rámečku zobrazí zhruba za minutu. 

Když chcete sdílet do rámečku, který patří někomu z Vašich blízkých nebo přátel.

1. Nejprve si musíte daného člověka přidat do přátel. Klikněte v aplikaci Nixplay app v horním levém roku na symbol tří linií. Klikněte na přátelé (Friends) a na přidat přítele (Add Friend). Následně si pojmenujte rámeček v první kolonce (např. Babička, Děda, Teta atd.). Ve druhé kolonce zadejte Přezdívku (User name) daného uživatele. Posledním krokem je kliknutí na Poslat žádost o přátelství (Send Friend Request) .

2.Nyní je vše hotovo a můžete Sdílet fotku komukoliv z Vašich přátel.

3. Postup poslaní je stejný jako v bodech A1,A2 jen navíc po potvrzení ještě vyberete komu chcete fotku poslat.

Doporučení a rady, které je třeba udělat aby bylo sdílení co nejjednodušší.

1. Doporučujeme v aplikaci Nixplay App kliknout v horním levém roku na symbol tří linií. Následně opět v levém horním roku klikněte na symbol ozubeného kolečka (Nastavení). Zaškrtněte automatické přijímání fotek (Auto - accept friend requests). Rámeček Vám následně automatický příjme nové příbuzné a nebudete muset v případě, že fotky od nich obdržíte potvrzovat žádost. Fotky se Vám okamžitě zobrazí v rámečku.

2. Zasílat fotky do rámečku můžete i když nevlastníte rámeček. Stačí si jen stáhnout aplikaci Nixplay app, zaregistrovat se, přidat přátelé a můžete posílat. Vše dle postupů výše. Tím se rozumí hlavně to, že pokud koupíte rámeček rodičům, prarodičům či známým jako dárek, kdokoliv z rodiny si může danou osobu přidat přes aplikaci přidat do přátel a pak jí posílat fotky dle libosti.

3. Nemáme WIFI. I to se může stát, ale dle posledních průzkumů má Wifi 76% domácností a pokud třeba nemáte vy, může mít soused, se kterým se můžete domluvit, zda-li si můžete toto zařízení napojit na jeho síť (na rychlost internetu to nebude mít vliv). Stejně tak je možné se napojit na wifi sít, která je veřejně dostupná třeba u Vás okolí. Poslední možností jak nahrát fotky do rámečku, když opravdu Wifi síť není v dosahu, je použití Hotspotu na Vašem mobilním telefonu.